Naše poslední realizace
Poslední realizace

FAQ protisluneční autofólie

Protisluneční autofólie

Je možno instalovat autofólie i během zimy ?

Ano, autofólie se instalujií celoročně, venkovní počasí nemá na nic vliv. Takže pokud vyjedete z instalačního střediska a je -15 stupňů Celsia a vy nemáte vyhřátou garáž, vůbec nic se neděje, pouze lepidlo vysychá o den déle.

Jak je to s autofóliemi a platnou vyhláškou?

Instalovaná fólie musí být homologovaná. Na každém skle je opatřena mezi sklem a fólií schvalovacím štítkem s číslem atestu, prostupem světla, označením fólie a výrobcem fólie. Dále je třeba vozit s sebou typový list (doklad o odborné instalaci). Na něm jsou vyznačena místa na voze s aplikovanou fólií a vypsány hodnoty ze schvalovacího štítku.

Mohu si vybrat jakýkoli odstín tónování autoskel fóliemi?

Vyhláška omezuje přední stahovací skla tónovat na max. 30%. Zbytek vozidla, tedy od ramen řidiče dozadu, omezen není. Čelní sklo je povoleno tónovat na max. 25%, ale celé se prakticky netónuje. Zde se instaluje pouze protisluneční pruh.

Ze které strany se fólie instalují?

Fólie se instalují vždy z vnitřní strany. Z venkovní probíhá příprava materiálu (formátování, tvarování).

Demontují se skla před samotnou montáží?

Ne, pro kvalitní instalaci musí být pouze zajištěn funkční pojezd skel ve dveřích. V některých případech se demontuje zadní brzdové světlo pro lepší přístup ke sklu.

Mohu bezprostředně po instalaci protislunečních autofólií stahovat okna a vyhřívat zadní sklo?

Ne, pro řádné vyschnutí lepu je lepší tyto funkce tři dny nevyužívat.

Jaký typ autofólií používáte?

Používáme pouze špičkové pokovené fólie značky Infrasol, třídu NCH a I-MAX.

Mohou se na instalované fólii vyskytovat bublinky?

Ne, pokud jste je někdy na tónovaném voze spatřili, bylo to zapříčiněno neodbornou instalací.

Mohou se fólie běžným používáním poškodit nebo poškrábat?

Nemohou. Pokud se jedná o pravidelné stahování bočních skel nebo vyhřívání zadního skla. Fólie je opatřena protioděrovou vrstvou. Pozor si musíme dávat pouze při převážení předmětů a jejich uskladnění před jízdou. Je zakázáno cokoli opírat o instalovaná skla s fólií. Během jízdy s např. opřeným kočárkem o sklo se vlivem nerovností vozovky předmět rozpohybuje a častým třením o stejné místo na skle může poškrábat fólii i sklo pod ní. Většina lidí si neuvědomuje, že kovy, jako hliník, mosaz a měď sklo nepoškrábou, ale kreslí po něm neodstranitelným způsobem. Na skle se pak objeví šedé šmouhy nebo čáry. Pravý původ vzniku se ukáže z vnější strany až po instalaci fólie. Čára od hliníku je šedá, od mědi oranžová atd.

Jaká je životnost instalované autofólie?

Na třídu NCH (niklchrom) dává výrobce záruku 13 let na změnu barvy. Jako instalační střediska dáváme doživotní záruku na montáž! Tzn. po dobu existence vozidla se fólie nebude nikde odlupovat, dělat bubliny a podobně. Záruka prostě zahrnuje vše spojené s případnou chybnou instalací.

Je možné autofólie odstranit?

Ano, pokud například vozidlo prodáváte a novému majiteli tónování autoskel nevyhovuje, je možno autofólie kdykoli odstranit a uvést tak skla do původního stavu. Při odborné demontáži nehrozí žádné poškození nebo poškrábání.

Je třeba ošetřovat instalované autofólie?

Není, ale pro běžnou údržbu/čištění doporučujeme instalovanou fólii ošetřovat přípravkem Clin nebo jakýmkoli jiným prostředkem obsahujícím alkohol za pomocí švédské utěrky, kterou jste u nás po instalaci obdrželi.

Kontakt

autofolie-bezpecnostni-folie.cz SunShield
Adresa: Rumiště 10,
60200 Brno
Telefon: 606 401 649
E-mail: sunshield@centrum.cz
IČ: 696 47 461
 
SunShield fólie na Firmy.cz